Jdi na obsah Jdi na menu

1.kolo Českého poháru žactva v biatlonu 3.-5.1.2014

6. 1. 2014

Přestože na většině území republiky je téměř jaro, v Novém Městě na Moravě naši žáci závodili  na lyžích.Místní klub biatlonu organizoval 1. kolo Českého poháru v biatlonu.Závodů se zúčastnilo 174 závodníků ve čtyřech kategoriích.Závodilo se v nádherném areálu na umělém sněhu,pořadatelé dokázali vytvořit 2,5 km okruh na kterém se, tak jako   týden předtím dospělým, dařilo  i žákům.Jirka Rozsypal,Pepa Zátka i Nikol Majcherová si vybojovali postup na březnové mistrovství.Nejvíce překvapil Pepa Zátka.Zisk 2.výkonostní třídy prakticky na prvním velkém závodě byl nečekaný o to však příjemnější.Pepa nejen střelecky,minul jen jeden terč,ale i běžecky stačil i těm nejlepším, jeho ztráta byla minimální.V konkurenci 49 závodníků obsadil  15 místo.Ve stejné kategorii byl Jirka na 31. místě.Jirka však nejen v sobotním,ale i v nedělním závodě zazářil výbornou střelbou.Ve dvou závodech z dvaceti ran chybil jen třikrát. A tak jen od zdravotně indisponované Nikol jsme mohli čekat více.Jako obvykle bezchybná střelba nemohla být podpořena rychlým během,ale i tak si postup vybojovala.Nikol i Jirka si v nedělním závodem s hromadným startem udrželi své umístění ze sobotu,Pepa se o pár míst pohoršil,ale všichni potvrdili svůj postup.Umístění všech je nutno ocenit,protože oproti velkým klubům jsou naše možnosti velice skromné.