Jdi na obsah Jdi na menu

Bronzový víkend v Letohradě.

30. 8. 2011

Od pátku 26.8 do neděle 28.8. pořádal klub biatlonu Letohrad třetí kolo Českého poháru v letním biatlonu žactva,dorostu a dospělých.Po pátečním treninku se v sobotu běžel závod s hromadným startem,dopoledne dorostu a     dospělých,odpoledne žactvo a v neděli rychlostní závod v opačném pořadí,dopoledne žactvo a odpoledne dorost a dospělí.Už v sobotu dopoledne
se dařilo našim ženám a dobrou střelbou obsadila Jana Gittlerová čtvrté a Šárka Půlkrabová sedmé místo.Žáci tentokrát v kompletní sestavě, i když Milan Vašák ne zcela zdráv,nastoupili ke svému závodu pozdě odpoledne.Nejdříve Milan i přes dobrou střelbu se v nejpočetnější kategorii umístil na 38.místě.Poté v prvním rozběhu výborně běžela a střílela Nikol Majcherová.Po prvním kole
přiběhla čtvrtá,ale bezchybnou střelbou se dostala do čela,vydržela tam až do druhé střelby.Jedna střela mimo znamenala trestné kolo a pád na čtvrté místo.
Na čtvrtém místě doběhla do cíle.V druhém rozběhu startovaly Věra Junková a Kristýna Sihelníková.Dobře rozběhnutý závod podpořily bezchybnou střelbou a pohybovaly se na začátku druhé desítky.Bohužel shodou okolností obě potkaly na druhé střelbě technické problémy se zbraní a tak v cíly byla Věra 23 a Týna 24.V neděli bohužel zdravotní problémy nepustili na start Milana Vašáka,byla to škoda ,protože v rychlostním závodě se mu v sezoně dařilo více.Kategorii zahajovala Nikol a po vynikajícím běhu a bezchybné střelbě získala třetí místo.Dařilo se i Věře a Týně.Dobrou střelbou ,kdy Věra minula jen dva a Týna tři terče se v pořadí posunuly dopředu.Věra byla na 14.místě a Týna 21.Odpoledne nastoupily ke svému závodu ženy a oproti sobotě si obě polepšily o jednu místo, Jana Gittlerová tak získala pro klub ten den už druhou bronzovou medaili.Šárka obsadila šesté místo.Tímto závodem skončila sezona pro dospělé. Žákovské kategorie čeká Mistrovství republiky 16.-18.září v Břidličné.