Jdi na obsah Jdi na menu

Žáci mají za sebou dvě kola Českého poháru.

22. 1. 2013

Žákovské kategorie absolvovaly dvě kola Českého poháru.První kolo ve dnech 4.-6.1.2013 v Novém Městě na Moravě.Na střelnici plného nasazení při dostavbě tribun a areálu pro mistrovství světa se konalo první kolo.Jelo se klasicky,což v daných podmínkách bylo velice náročné.Každý lyžař si umí představit, co znamenají podmínky,50 cm umělého sněhu,plus 5 stupňů a do toho déšť se sněhem.Takže už máza byla velice náročná záležitost.Nástřel v dešti není také nic příjemného.Prostě jak se říká, psa by ven nevyhnal,ale my jsme závodili.S menšími či většími ,spíše tedy menšími úspěchy,ale závod jsme dokončili.V sobotu snad i proto že to byl první závod se Nikol Majcherová umístila na 21 místě a Milan Vašák na 28 místě.V neděli došlo k mírnému posunu,Nika na 19 a Milan na 25 místo.

Další závod byl uspořádán v Nové Vsi u Rýmařova.18.-20.1.2013 v krásném areálu SKP Olomouc se sešla stovka závodníků ve čtyřech kategoriích.Milan bohužel onemocněl, Týna Sihelníková odjela na lyžařský výcvik a tak k závodů odjela jen Nika.Odjížděli jsme s určitými nadějemi i když víme,že na střediska a jejich přípravu ještě nemáme.V závodě se to projevilo a tak přesto že Nika stihla v týdnu vyhrát Okresní kolo v běhu na lyžích,opět se  pohybovala v druhé polovině startovního pole.V sobotu v rychlostním závodě při jednom netrefeném terči skončila 18,v neděli při zásahu všech terčů se posunula na 16 místo.