Jdi na obsah Jdi na menu

1.kolo Českého poháru - Staré Město pod Landštejnem

8. 6. 2012

Zazářili hlavně ženy.

2. a 3.6.začal celostátní Český pohár v letním biatlonu.Do Starého Města jsme odjížděli s nadějemi,forma všech závodníků naznačovala dobré vyhlídky na umístě v popředí startovního pole..Na startu se sešlo nebývalé množství závodníků,po dlouhé době počet překročil 300 účastníků.Konkurence byla ve všech kategoriích velká.V sobotu se běžel vytrvalostní závod.Dopoledne začínali dospělí.Měli jsme v kategorii žen B tři zástupkyně a hned na úvod byla úspěšná Markéta Pilná,střelbe nic moc,ale všechno nahradila výtěčným během,bylo z toho druhé místo.Jan Gittlerová byla čtvrtá a Šárka Půlkrabová desátá.Obě doplatili ve větrných podmínkách horší  na střelbu.Odpoledne v náročných větrných podmínkách závodilo žactvo.  Nejprve se na start postavila Jitka Gittlerová a problémy se střelbou pokračovaly dál.Čtyři netrefené terče znamenaly patnácté místo.Bohužel podobný osud potkal i Niku Majcherovou,v první střelbě nesestřelila dva terče a tak ani druhá bezchybná střelba a nejrychlejší běžecký čas, nestačil na víc jak páté místo.Nejlépe se s podmínkami vypořádal Milan Vašák,nesetřelil pouze jedinný terč,ale pomalejší běh ho odsunul na 22. místo.Náš věčný marod Kristýna Sihelníková tentokrát závodila se sádrou na ruce,ale vypořádala se tím celkem dodře,skončila na 17 místě.

V neděli začínalo žactvo,tentokrát rychlostním závodem.Podstatně si polepšila Jitka Gittlerová,jedno trestné kolo a deváté místo to byl splněný cíl pro první kolo poháru.Vůbec se nedařilo Nikol Majcherové,skončila sedmnáctá.Opět a ještě lépe střílel Milan Vašák,dvě bezchybné střelby,opět pomalejší běh a zase 22.místo.Také Kristýna zopakovala své umístění ze soboty.Vrchol přišel v kategorii žen.Tentokrát se zadařila střelba Janě Gittlerové,po jednom nesestřeleném terči jak v leže tak i ve stoje získala přesvědčivé vítězství.Markéta Pilná byla čtvrtá a Šárka Půlkrabová osmá.32.jpg

Náhledy fotografií ze složky Staré Město p.L.2012.