Jdi na obsah Jdi na menu

2.kolo Českého poháru v letním biatlonu 25.-26.6.2011

27. 6. 2011

25.-26.6.2011 pořádal klub biatlonu v Bystřici pod Hostýnem druhé kolo Českého poháru v letním biatlonu.Závody začaly v sobotu závodem s hromadným startem dorostu a dospělých,a29.jpg

naše závodnidce závodící v kat. ženy B si vedly úspěšně a nebýt trochu pokažené poslední střelby mohli jsme mít medaili,takhle skončila Jana Gittlerová čtvrtá,Šárka Půlkrabová byla sedmá ani tady neproběhl závod bez potíží,drobné problémy se zbraní jí zdržely na střelnici. Byla to škoda medaile byla na dosah.

Vrchol zatímní sezony přišel odpoledne.Bohužel nejdříve trochu zklamání, Milanovi Vašákovi se vůbec nepovedla střelba a tak skončil v samém závěru startovního pole.Pak se na start postavily žákyně kategorie B a s nimi naše největší naděje Nikol Majcherová.Začátek závodu byl hodně rychlý,ale Nika se bez problémů udržela a po první bezchybné střelbě se dostala do popředí,druhá bezchybná střelba ji vynesla na samé čelo a náskok udržela až do cíle.Bylo první vítězství v závodech českého poháru.a19.jpg

V neděli se tolik nedařilo.Nejdříve závodili žáci.O proti sobotě zazářil střelecky Milan Vašák a po střelbě za jedno trestné kolo skončil v nejpočetnější kategorii na 26.místě.Nikole se opět  dařilo střelecky byla bezchybná a na medaili chyběly 2,5 vteřiny.Skončila čtvrtá.Odpoledne závodily opět dospělí a i tady to bylo trochu slabší,Jana skončila sedmá a Šárka jedenáctá.a15.jpg